عکاسی حرفه ای از موادغذایی

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

عکاسی تبلیغاتی از غذا، نیاز به خلاقیت و مهارت خاصی دارد. یک عکاس حرفه¬ای از مواد غذایی به گونه ای از طراوت و زیبایی غذاهای مختلف عکس می گیرد که هر بیننده ای با دیدن آن ها وسوسه می شود. آتلیه مدرن به در ادامه ی این مقاله شما را با  نکات مهم در عکاسی حرفه ای از مواد غذایی آشنا می سازد.

 

 

عکاسی از موادغذایی

 

یکی از مهم ترین نکاتی که برای عکاسی از مواد غذایی باید در نظر گرفت؛ نوع غذا است. مطمئنا نمی توان غذای سنتی یا فست فود را با یک چیدمان مشابه عکس گرفت. این نکته را در نظر داشته باشید که چیدمان، کادر، نور و... روی عکاسی تاثیر مستقیم دارد.

 

 

همچنین بخوانید:

 

•    معیارهای انتخاب یک آتلیه عکاسی خوب چیست؟

 

عکاسی از غذاهای داغ و تازه آماده شده

 

عکاسی از غذاهای داغ محدودیت زمانی دارد، بنابراین باید به سرعت دوربین خود را تنظیم کرده و اطمینان حاصل کنید که پروکسی ها یا عناصر اطراف آن نیز برای یک عکاسی حرفه ای آماده باشند. تصور کنید که از یک سوپ داغ عکس می گیرید، برای وسوسه انگیزتر کردن آن باید بخارهای سوپ را افزایش دهید و پس زمینه ی آن را نسبت به کاسه و وسایل میز در نظر بگیرید. برای جلوه دادن به عکس می توانید از نرم افزارهای ویرایش عکس نظیر فتوشاپ استفاده کنید.

 

 

 

عکاسی با زاویای بسته

 

درصورتیکه محیط اطراف مناسب برای عکس برداری نباشد می توانید از نزدیک و زوایای خاص عکس های خیره کننده و خاصی را از غذا بگیرید. در واقع در این تکنیک باید غذا را کانون توجه قرار دهید و پشت زمینه را تار کنید. برای این نوع عکاسی باید نور کافی در فضا وجود داشته باشد.

 

 

 

 ترکیب همه ی وسایل موجود در فضا برای تنظیم اتمسفر 

 

برای معرفی مکانی خاص بهتر است عناصر مختلفی را عکس بگیرید تا احساسات را به درستی بیان کنید. انتقال این حالت یا احساس یکی از بهترین راهنمایی ها برای عکاسی حرفه ای از مواد غذایی است.؛ چرا که نه تنها یک تصویر بصری را نشان می دهید، بلکه یک تجربه فوق العاده از مکان را نیز به نمایش می گذارید. توجه کنید که از پس زمینه ای استفاده کنید که متناسب با غذای شما باشد، از جمله عناصر مورد استفاده در این نوع عکس روشنایی خلاق با ریسه، مبلمان خاص و ... است.

 

 

 

به دنبال کنتراست رنگی در عکس های غذایی خود باشید

 

رنگ های تند و هیجان انگیز می تواند باعث جلب توجه بیشتر در عکاسی از موادغذایی باشد، کنتراست بین اجزای مختلف در ظرف را در نظر بگیرید و از ترکیب رنگ ها برای نشان دادن بافت، اشکال و فرم غذاها استفاده کنید.

 

 

 

برجسته سازی ظرف غذا

 

مواد اولیه خام همیشه یک گزینه مورد علاقه و خوب در دانستن چگونگی عکس غذا است. عناصری را که به پخت غذا همچون قوطی، چاقو، ظرف و موارد دیگر کمک می کنند را در نظر بگیرید. مواد اولیه را می توانید در کانون توجه قرار ندهید و در پس زمینه با درخششی خاص مد نظر قرار دهید.

 

 

 

از سه پایه در شرایط کم نور استفاده کنید

 

برای عکاسی حرفه ای از مواد غذایی در ناحیه های کم نور بهترین کار ثابت نگه داشتن دوربین در حین عکس برداری با حداقل ISO است. در صورت امکان از فلش داخلی دوربین استفاده کنید؛ این کار باعث روشنایی و صافی بیشتری می شود. حتی می توانید از یک نورپردازی از راه دور خارج از دوربین (پشت سوژه) استفاده کنید.

 

 

 

نتیجه گیری

 

عکس برداری از مواد غذایی نیاز به تمرینات خلاقانه و دیدن عکس های تبلیغاتی بیشتری دارد تا بتوانید با رنگ، شرایط محیطی و نمایش درست مواد غذایی مختلف آشنا شوید.

 

تيم مجرب آتليه مدرن با بيش از 12 سال سابقه كار در زمينه‌ي عكاسي تخصصي مراسم عروسي، مدلينگ، تبليغاتي و صنعتي آماده‌ي ارائه خدمات و مشاوره به شما عزيزان در تمامي زمينه هاي عكسبرداري و فيلمرداري حرفه اي مي باشد. از اين رو در صورت هرگونه سوال، انتقاد يا پيشنهاد لطفا با شماره 03132330050 يا 09131115292 تماس حاصل فرماييد.