عکاسی تبلیغاتی چیست؟ چگونه عکاسی تبلیغاتی کنیم؟

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

عکاسانِ عکاسی تبلیغاتی، مهارت و توانایی های خود را برای عکسبرداری از سوژه هایی که به طور عمده برای اهداف بازاریابی استفاده می شوند، به کار می گیرند. بنابراین، عکاسان تجاری عکس هایی می گیرند که مشتریان از آنها برای ترویج کسب و کار و فروش محصول خود استفاده می کنند. به طور خلاصه، این نوع از عکاسی مشتریان را قادر می سازد که در نهایت چه به صورت مستقیم و چه غیر مستقیم محصولات خود را بفروشند. در ادامه با آتليه مدرن جهت معرفي بيشتر عكاسي تبليغاتي و نحوه ي كار آن بيشتر آشنا شويد.

                                       

 

اطلاعات لازم جهت عكاسي تبليغاتي

 

عکاسان تجاری تنها گيرنده ي عكس نمي باشند، آنها روان شناسی فروش را نیز درک می کنند و می دانند که چگونه بايد تصاویر را گرفت که نه تنها ویژگی های محصول را برجسته‌تر كند بلكه بازار هدف را نيز به سمت خود بكشاند و جذب كند. علاوه بر آن عکاسان تبلیغاتی باید بدانند که چگونه با دوربین ها و تجهیزات مربوطه خود به صورت حرفه ای کار كنند تا بهترین عکس ها را از محصولات بياندازند و مشتريان بيشتري را جلب نمايند.

 

                                         

 

از آنجایی که اکثر آنها از دوربین های دیجیتالي براي بهتر شدن كيفيت كار خود استفاده می کنند، مي توانند از برنامه هاي نرم افزاري ويرايش عكس و فيلم براي جلوه‌ي بيشتر آنها کمک بگیرند. در نهایت بعد از كارهاي لازم روی اندازه، رنگ و جلوه های ویژه در هر عکس، از چاپگرهای با کیفیت بالا برای تهیه نسخه های كاغذي عكس ها استفاده می کنند.

 

نکات قبل از عكاسي تبلیغاتی

 

مجموعه موضوعاتي كه عكاسان تجاري براي سوژه عكاسي هاي خود استفاده مي كنند، بسيار گسترده و متفاوت است. آنها مي توانند از ابزارها،‌ لوازم، ساختمان، منظره، اتومبيل، مصنوعات، مردم، رويداد و انواع مختلفي از كالا و محصولات خوراكي و غير خوراكي عكاسي كنند. تخصص آنها بستگي به خود، روحيات و علاقه مندي هاي آنها دارد. بعضي از عكاسان تجاري در يك زمينه و برخي در تمامي زمينه ها مهارت دارند.

 

                                             

 

به عنوان عکاس تجاری قبل از شروع عکاسی تبلیغاتی، باید با مشتریان خود ملاقات کنید تا یک ایده واضح از چشم انداز و نتیجه نهایی آنها از جلسه عکاسی بدست آورید. همچنین در مورد نحوه ی استفاده از عکس ها و قرار گرفتن تصاویر در شرکت یا مجموعه نیز صحبت کنید. سپس با ايده‌ هاي به دست آمده تصاوير متقاعد كننده‌ و خلاقي را براي كسب درآمد بيشتر مشتريان خود، تهيه کنید. پس از برگزاري جلسه تصميم بگیرید كه به چه تجهيزاتي و لوازمي و همچنين‌ متخصص‌هايي (همچون گريمر، مدير هنر و ديگر افراد حرفه اي) براي انجام پروژه نياز دارید.

 

چگونه عکاسی تبلیغاتی کنیم؟

 

عكاسي تجاري با توجه به جلسه مشاوره با صاحب كسب و كار، نام برند، چشم انداز، تصميم گيري براي گروه متخصص، ‌لوازم مورد نياز، نرم افزارها و تعداد عكس هاي لازم صورت می گیرد. نحوه‌ي عكاسي و زاويه عكس در نمايش برجسته تر محصول و جلب مشتريان بيشتر موثرتر است.

 

تيم مجرب آتليه مدرن با بيش از 12 سال سابقه كار در زمينه‌ي عكاسي تخصصي مراسم عروسي، مدلينگ، تبليغاتي و صنعتي آماده‌ي ارائه خدمات و مشاوره به شما عزيزان در تمامي زمينه هاي عكسبرداري و فيلمرداري حرفه اي مي باشد. از اين رو در صورت هرگونه سوال، انتقاد يا پيشنهاد لطفا با شماره 03132330050 يا 09131115292 تماس حاصل فرماييد.

 

چگونه عكاس حرفه اي برای عکاسی تبلیغاتی انتخاب کنیم؟

 

                                                  

 

 

براي انتخاب عكاسان حرفه اي در زمينه‌ي تبليغات بايد كيفيت عكس ها و فيلم هاي تبليغاتي آنها در مكان هاي مختلف، همكاري با برندهاي گوناگون، اخلاق و ميزان حوصله‌ي آنها در طول پروژه، سابقه آتليه، امكانات و تجهيزات آتليه و ميزان هزينه‌اي كه براي اين كار در نظر گرفته اند را بررسي نماييد تا با توجه به اين نكات بهترين انتخاب را براي جلب مشتريان بيشتر كسب و كار خود داشته باشيد.