معیارهای انتخاب یک آتلیه عکاسی خوب چیست؟

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

عکس و فیلم تنها یادگیری از مهم ترین مراسم های زندگی و همچنین از روزهایی است که ممکن است دیگر هیچوقت تکرار نشوند. بنابراین انتخاب یک آتلیه فیلم و عکس خوب که بتواند این لحظات را با بهترین کیفیت و سلیقه ثبت کند بسیار مهم است.

هر عروس و دامادی به روشی متفاوت آتلیه مورد نظر خود را انتخاب می کند. برخی در گوگل و شبکه های اجتماعی سرچ میکنند. برخی دیگر از دوستان و آشنایان تعریف یک آتلیه را می شنوند و به واسطه رضایت آن ها برای مراسم خود نیز به همان آتلیه میروند، عده ای دیگر با توجه به بودجه خود آتلیه مورد نظر خود را انتخاب می کنند و …

 


اما بهتر است هرکس قبل از انتخاب آتلیه خود مواردی که در این مطلب عنوان می شود را مدنظر قرار دهید:


1. پرسیدن سوال درباره قدمت و سابقه آتلیه

2. دیدن نمونه کارهای فیلم و عکس آتلیه (دقت کنید که نمونه کارهای آتلیه با سلیقه ی شما هماهنگ باشد).

3. پرسیدن امکانات آتلیه

4. کیفیت عکس ها و فیلم ها را بررسی کنید

5. داشتن اخلاق خوب عکاسان و فیلمبرداران آتلیه از دیگر مواردی است که حتما باید بررسی شود.

6. بهتر است که از همان اول هزینه کل خدماتی که ارائه می دهند تعیین شود زیرا هزینه ها با توجه به تعداد دوربین ها، عکاسان و تجهیزاتی که برای جشن شما استفاده می شود متغیر است.

7. بیان دقیق انتظارات شما از یک آتلیه خوب

8. بررسی فاصله مکان آتلیه به محل برگزاری جشن

9. بهتر است برای انتخاب بیشتر از 5 آتلیه را دیدن نکنید چون در اینصورت انتخاب برای شما سخت می شود.

10. یکماه قبل از برگزاری مراسم، آتلیه خود را انتخاب کنید تا بتوانید دقت لازم را به کار ببرید.

11. اطمینان حاصل کنید که عکاس های آن آتلیه حرفه ای هستند و درکار خود خلاقیت دارند. البته باید توجه داشته باشید که شما نیز بعنوان عروس و داماد باید آمادگی لازم را برای همکاری با عکاس و فیلمبردار خود داشته باشید.

12. از دیگر موارد بسیار مهم در انتخاب آتلیه این است که بدانید عکاسان و فیلمبرداران آن از اخلاق و برخورد خوب و حرفه ای برخوردارند زیرا در روز برگزاری مراسم جشن مانند عقد، عروسی و غیره عروس و داماد استرس زیادی دارند ولی داشتن یک عکاس با اخلاق خوب هم باعث کاهش استرس آنها می شود و هم باعث می شود که عروس و داماد در مقابل عکاس خود احساس راحتی کنند و ژست های بهتر و زیباتری بگیرند.

13. اگر میزان هزینه ی آتلیه برای شما اهمیتی ندارد می توانید عکس های خود را مثلا برای جشن عروسی در روزی دیگر بجز روز جشن تهیه کنید که در روز برگزاری مراسم خسته نباشید و لذت بیشتری از بهترین روز زندگی خود ببرید. البته باید توجه داشته باشید که با آرایشگر و مزون لباستان هم از قبل هماهنگ کنید.

14. اگر مذهبی هستید باید دقت کنید که آتلیه انتخابی شما دارای عکاس و فیلمبردار خانم باشند و برای گرفتن عکس درخواست باغ خصوصی کنید به دلیل آنکه باغ هایی که برای مراسم ازدواج استفاده می شوند اغلب مشترک هستند و عروس و داماد های بسیاری در همان باغ عکس های خود را می گیرند.

 

 

برای انتخاب بهترین آتلیه عکاسی برای عکاسی تخصصی عروس، عکاسی تخصصی کودک، عکاسی تبلیغاتی و صنعتی و عکاسی تخصصی مدلینگ عروس و داماد، استودیو عکاسی مدرن با 12 سال سابقه، آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشد.

 

بعنوان جمع بندی باید گفته شود که برای انتخاب آتلیه فیلم و عکس خود خصوصا در رابطه با جشن های مهمی مانند عروسی حتما باید از یکماه قبل شروع به بررسی آتلیه های مختلف کنید تا بتوانید دقیق تر و بهتر تصمیم گیری کنید. حتما نمونه کارهای آتلیه را مشاهده کنید تا متوجه شوید که آیا واقعا متناسب با سلیقه شما هست یا نه؟ از طرفی مکان آتلیه و باغ را بررسی کنید و فواصل مکانی را مدنظر قرار دهید تا روز جشن یا عکسبرداری زمان زیادی را ازدست ندهید. امیدوارم مطلب فوق برای شما سودمند بوده باشد.